🤔

Tvrdili mi, že to nejde. Tak jsem to udělal.

Týmový Modul:
Vzhled CRM SalesForce Fénixu

Jednoduchý návod na instalaci je zde ⬇️ (🍏jablíčkáři klikněte sem)

Aktuální verze Týmového Modulu je 9.1.2 z 18.10.2023 a obsahuje 4629 řádků.
SHA256 HASH souboru je: d8c9fa9755e7b77c7a8b5faf26f51cbbe3cb11a0b23ac07f7cbce67e82f04303

Vývoj verze s názvem KingsVersion jsem ukončil koncem roku 2022. Nicméně vzhledem k nutnosti dalších úprav pro zachování plné funkčnosti a vzhledem k vývoji situace, jsem se rozhodl lišácky obnovit vývoj pod novým názvem Týmový Modul, zkratkou tedy TM.

Verze TM plynule navazuje na KingsVersion 7.8.9 (interní označení zůstává původní, abyste nemuseli nic přeinstalovávat a fungovaly aktualizace).

Vybrat si můžete z osmi barevných variant a libovolně je kombinovat s barvami 🦊eLišky 4 na kartě klienta,
💎luxusním módem a nakonec i pozadím 🌄.

Barvy, grafiky a pozadí můžete povypínat jak je libo až do holýho základu a pak si nastavit barvu „liška polární“… v týhle kombinaci je to pak skoro jako originál, ovšem se všemi funkčními úpravami. A nebo to můžete vypnout úplně… to je celý…

TROCHA HISTORIE…

Pracuji jako obchodní zástupce ČSOBS a od května 2022 upravuji po večerech individuální styl CRM dle toho, jak se systémem pracuji já a moje kolegyně a kolegové – zejména děkuji Karle Kyjonkové za přínosné podněty a podstatnou podporu a své MOT, Kateřině Voldřichové za důvěru a trpělivost se mnou.
Jsem autorem CSS kódu, nikoli samotného doplňku. Doplněk, mě i vám, umožňuje kód aplikovat/implementovat/instalovat, prostě použít.

A jak to celé vzniklo? CRM Fénix je pěkně nepřehledné a požadované změny trvají tak dlouho, že kdybych na ně čekal, umřu hlady. Takže jsem se s tím něco pokusil udělat, abych v CRM mohl vůbec pracovat. A aby mě to bavilo víc. Ne, aby mě to štvalo. A také jsem chtěl ukázat, že to prostě jde! 🤨 A pak mi došlo, že to využívat může vlastně každej…

SEZNAM HLAVNÍCH BENEFITŮ STYLU

 • Zjednodušení scrollování na jeden posuvník a „nemizí“ menu! (testováno na zařízení v rozlišení fullHD, i na zvětšení 150%) – tím to celý začlo 🤷🏻‍♂️
 • Zašednutí neaktivních smluv, jak na kartě klienta, tak i v seznamu smluv (ihned vidíte, co ignorovat :-) )
 • Podbarvení smluv navázaných na úvěrový případ (ihned vidíte, s čím se dá co dělat)
 • Podrobnosti klientů, smluv, aktivity a další informace se zobrazují na jeden řádektím se zásadně zlepšila přehlednost a vizuální práce s daty! (💡nápad Karly Kyjonkové)
 • Upozornění na kartě klienta na nadcházející a historické události poslední cca 2-3 měsíce (od verze 5.3)
  + upozornění na kampaně (od verze 7.4.0)
 • od verze 7.1 je možnost skrolování i s tlačítky rychlého přístupu a jména klienta – i když budete prohlížet detaily níže, pořád uvidíte o koho se jedná (třeba při přepínání karet) a můžete využít i tlačítka pro záznam událostí. Od verze 8.1.2 vylepšeno i o detaily na kartě smlouvy.
 • Naučil jsem lišku dýchat (ilustraci lišky, od verze 8.1.6)
 • podstatně vylepšená praktičnost hlavních tlačítek ve formulářích – skrolovací (od verze 8.0.6)
 • od verze 7.1.5 lze měnit barvu stylu. Aktuálně jich je 7 a jsou volně kombinovatelné s ostatními vlastnostmi
 • od verze 7.2 lze použít i barvy dle produktů, jako v eLišce 4 (impuls od kolegů – Kryštof Rožek)
 • Odstranění zbytečných tlačítek „ ask question “ atd. zejména pod některými okny, kde zbytečně ubíraly místo samotnému oknu
 • V detailním vyhledávání, lze ze zvolených konfigurací vybírat klikem na celý řádek a nemusíte se trefovat do puntíku
 • Rozšíření zobrazení na větší plochu u některých tabulek a „oken“
 • Zobrazovaní čísel smluv, dat uzavření, zůstatků bez nutnosti roztahovat šířku sloupců – zohledněna důležitost koncovek
 • Zvýrazněna důležitá data na kartách klienta a produktů (od 8.8.2023)
 • Dvousloupcový design detailů smluv (8.7.7)
 • V seznamu aktivit zobrazení polí „stav“ a „výsledek“ ve smysluplné šířce (opět aby byly tyto informace vidět ihned)
 • na kartě „detail klienta“ pro lepší orientaci zvýrazněny sekce
 • 💎 Luxusní mód aktivován 😉 (od verze 7.4.5)
 • zvýraznění smluv jiného účastníka na kartě klienta (dětské atd…)
 • 🦌 Sobí svetr a do budoucna teoreticky téměř cokoli na pozadí (ale omezený počet tapet, neboť obrázky musí být zakódovány v souboru a tím se jeho velikost rapidně zvyšuje – od verze 7.7.3)
 • Zvětšeno některé titěrné písmo ve FenixDocs
 • Komplexní „zhezčení“ designu – aby to prostě nevypadalo jako první webovky na světě v devadesátkách, ale zároveň, aby to bylo i přes hezkost přehledný a funkční…
 • Další průběžné úpravy, nejen po nasazení nových vydání. Nestíhám to už vypisovat, rozdíl je obrovský…

👨‍💻 TECHNICKÉ VYSVĚTLENÍ A PÁR SLOV NA ZÁVĚR

Sám pracuji v systému jako obchodní zástupce. Vše dělám ve svém volném čase, z pozice běžného uživatele, bez přístupu do backendu. Toto zdůrazňuji pro ty, kteří se vyznají. Je jasné, že jinak by vše šlo vyřešit mnohem lépe a daleko více věcí.

Chtěl bych jen napsat, že CSS kódem se nijak nenakládá s žádnými daty ze CRM, pouze se prohlížeči chrome říká, jak má data zobrazovat na vašem počítači. Proto jsem i zvolil tuto omezenou cestu, aby to bylo z mé strany čisté.

CSS prostě neumí z principu s daty jakkoli manipulovat a nemá k nim přístup, pouze „rekonstruuje a upravuje škatulky“ ve kterých data bydlí. CSS dokonce ty „škatulky“ nemůže ani „stavět“, ani „bořit“. Jen je umí „natřít neviditelnou barvou“, změnit velikost, přesunout atp.
Musíte ale vědět, kterou „škatulku“ chcete změnit. Nejlepší je, když má každá „škatulka“ svou „cedulku“ jen pro sebe. Což, žel, v tomto případě zdaleka neplatí. Takže byl docela boj, udělat to tak, abych trefil jen ty správný škatulky a ne i ty další. A některý „škatulky“ prostě neupravím, protože mají stejnou „cedulku“ jako ty vedle. Pak bych upravil všechny a to by postrádalo smysl. 🤔

Pokud doplněk vypnete, odinstalujete nebo jen smažete CSS kód, vše se bude zobrazovat tak, jak vydává ČSOBS. Můžete také styl vypínat a zapínat za chodu a okamžitě, bez znovunačítání stránky se bude vše zobrazovat dle vaší volby.

Budu velmi rád, když mi budete hlásit chyby, případná přání na možnosti zobrazení. Ale berte v potaz, že jelikož nemohu upravovat samotný kód CRM, je tento způsob úprav dosti omezený a někdy to doslova znamená „drbat se za uchem přes hlavu„. A zdaleka ne vše mohu. Jelikož CSS právě neumí s daty ani s funkcemi webu manipulovat, některé věci tím prostě nezměním

Kód musím občas upravovat podle toho, jak se mění struktura a značení kódu CRM, takže třeba s novým releasem CRM, mohou některé věci přestat fungovat nebo nebudou mým stylem upraveny a bude se to muset opravit/dodělat. Doufám ale, že to nebude moc nutné.

Tak ať se vám v tom dobře dělá! 👋

🐣

Známé chyby (known bugs):

– Šířka sloupce zadaná přes CSS se pere s kódem stránky, takže při použití doplňku nelze dobře měnit šířku sloupce čísla smlouvy a data uzavření na kartě klienta. Nicméně viditelnost celého čísla smlouvy a data uzavření má takový užitek, že tato daň je zanedbatelná. Možná to časem vyřeším. Ale nevím, zda to vůbec lze pouze přes CSS. Má vůbec smysl měnit šířku sloupce u zmíněných položek když jsou vidět celé? Ano principiálně by to mělo fungovat, ale ne, když to pytlíkuju přes CSS

– U neaktivních smluv nelze nechat zašednout čísla smluv a jména, aby zároveň fungovaly prokliky na ně. Takže jsem zvolil cestu nechat zašedlé pouze informace u kterých proklik není nutný. I tak myslím dostačující. Toto v současné situaci nemohu efektivně vyřešit jinak.

🍏

Množí se mi dotazy, zda tento styl lze použít i na Apple a Safari. Jde o to, že pro Safari neexistuje doplněk „Stylus“ který používám a tudíž není kam do Safari vložit kód s úpravami. Ale… jsou tu dvě ale!

 • Ale 1: Předpokládám, že si můžete nainstalovat Firefox a Chrome a tam by měl doplněk Stylus jít i na macu – mělo by vše fungovat v plné parádě jako ve windows – netestováno!

 • Ale 2: Přímo pro Safari existuje doplněk jménem Cascadea. Je sice placený, ale jen asi 3 USD. Dle toho co jsem četl, by měl být kompatibilní s mým kódem. Prosím tedy, kdo to chcete zkusit, zkuste a dejte mi vědět.
  POZOR: nemám apple a nemohu zaručit, že vše funguje jako na windows. Prostě na macu jsem to nikdy netestoval a je možné, že tam budou některé věci špatně.
  Také si nejsem vůbec jist, zda budou v doplňku pro Safari fungovat nastavení stylu a tím pádem celý styl. Ale dle popisu na jejich webu je tu určitá šance.CREDITS:

Vzor pozadí „luxusního módu“. Opět dle licence zdarma i pro komerční využití i bez uvedení autora. Alespoň uvádím odkaz.


🐰 NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH / NOT TESTED ON ANIMALS © 2022 Daniel Král

Daniel Král