🦊

 

Styl pro CRM ČSOBS a návod pro jeho použití v prohlížečích Chrome a Firefox na počítači (pouze CRM OZ).

Aktuální verze je "CRM KingsVersion 5.9" (10.8.2022)

Na této stránce najdete ke stažení vždy aktuální verzi CSS stylu, který se používá ke změně designu.

Styl je oficiálně povolen centrálou ČSOBS k používání, než budou věci jak mají být.
Aktualizujte vždy na nejnovější verzi, nejen kvůli vylepšením, ale i kvůli opravám.

Od května 2022 upravuji individuální styl CRM dle toho, jak se systémem pracuji já a moje kolegyně a kolegové - zejména děkuji Karle Kyjonkové za přínosné podněty a podstatnou podporu. Verzi stylu kterou používáte, uvidíte vždy když budete na nástěnce CRM nad odkazem "DOMŮ".

razítko schváleno liškou

Jak to celé vzniklo? CRM je pěkně nepřehledný a požadované změny trvají tak dlouho, že kdybych na ně čekal, umřu hlady. A přitom ve starý elišce už nejsou aktuální data, třeba ohledně účtů. Takže jsem se s tím něco pokusil udělat alespoň touto, zoufalou, leč funkční cestou, abych v CRM mohl vůbec pracovat. A aby mě to bavilo víc. Ne aby mě to štvalo… A pak mi došlo, že to tak může mít vlastně každej :)


Hlavní funkční změny oproti oficiálnímu CRM jsou tyto:

 

   Zjednodušení scrollování na jeden posuvník - "nemizí" menu! (testováno na zařízení v rozlišení fullHD, i na zvětšení 150%)

   Upozornění na kartě klienta - na nadcházející a historické události poslední cca 2-3 měsíce (od verze 5.3)

   Odstranění zbytečných tlačítek „ ask question “ atd. zejména pod některými okny, kde zbytečně ubíraly místo samotnému oknu

   Rozšíření zobrazení na větší plochu u některých tabulek a "oken"

   Zobrazovaní čísel smluv a dat uzavření bez nutnosti roztahovat šířku sloupců

   Zašednutí neaktivních smluv, jak na kartě klienta, tak i v seznamu smluv (ihned vidíte co ignorovat)

   Podbarvení smluv navázaných na úvěrový případ (ihned vidíte s čím se dá co dělat)

   Podrobnosti, aktivity a další informace se zobrazují na jeden řádek a tím se zásadně zlepšila přehlednost a vizuální práce s daty!

   V seznamu aktivit zobrazení polí „stav“ a „výsledek“ ve smysluplné šířce (opět aby byly tyto informace vidět ihned)

   Komplexní „zhezčení“ designu - aby to prostě nevypadalo jako první webovky na světě v devadesátkách, ale zároveň, aby to bylo i přes hezkost přehledný a funkční…

   Další průběžné úpravy tak jak jsou potřeba, nejen po nasazení nových vydání. Nestíhám to už vypisovat, rozdíl je brutální...

 

 Postup instalace doplňku a použití stylu (žel pouze pro počítač):

 

  1. Stáhněte si doplněk  https://chrome.google.com/webstore/detail/stylus/clngdbkpkpeebahjckkjfobafhncgmne  a naistalujte do chrome. (nejlépe tento odkaz také otevřete již ve chromu)

(celý postup funguje obdobně i pro Firefox – doplněk pro Firefox zde: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/styl-us/ pak vše řešte ve Firefoxu)

  1. Klikněte nahoře vpravo ve chrome na ikonu rozšíření (takový jakoby puzzle) a klikněte na špendlík u ikony loga doplňku „stylus“ – tím bude pořád na liště
  2. Jděte do svého CRM a až budete přihlášeni, tak ideálně na nástěnce CRM klikněte na ikonu doplňku „Stylus“. (taky obrázek už)
  3. Po té klikněte na csobstavebni.force.com (nikoli na „tuto url “ prostě na hlavní doménu t.j. csobstavebni.force.com) Viz obrázek:  4. Vlevo byste měli vidět "přidat styl" pro doménu „csobstavebni.force.com
  5. Uložte si soubor z této adresy: http://www.danielkral.cz/ftpforfiles/crm-csobs-styl/css.txt . POZOR, když otevřete kód v prohlížeči, můžou být některé znaky nahrazeny rozsypaným čajem a kód pak nebude dobře fungovat. Tak to nedělejte. Nejlepší je tedy, pravým tlačítkem kliknout na odkaz a dát uložit jako a třeba na plochu, pak jej otevřete v poznámkovém bloku.

Kliknete do něj, zmáčknete CTRL+A a pak CTRL+ C - tím vše označíte a okopírujete, potom jej vložíte do prázdného okna označeného jako "Kód 1".

Dále, viz obrázek:

 

  1. Dejte uložit. A poté obnovte stránku klávesou F5 aby se přepočítalo menu a zobrazovalo více položek.
  2. --- voilá !!! 😊

 

Vzhled můžete přepínat přes doplněk („vypnout všechny styly“), jak je libo. Já to dělám už jen, když se chci pokochat tím rozdílem 😊 Po přepnutí stylu také obnovte F5, ať se přepočítá menu. Takhle nějak vypadá verze 5.0 (klikem obrázek zvětšíte):

 

 

 

   AKTUALIZACI provedete tak, že starý kód kompletně nahradíte novým (v doplňku kliknete na "spravovat" a pak na řádek kde je "csobstavebni.force.com"). Nejjednodušší je, dle bodu 6, nový kód okopírovat do schránky, starý kód v doplňku označit pomocí CTRL+A a následně vložit nový kód pomocí CTRL+V. Tím se starý kód přepíše novým. A dále opět uložit. Změnu poznáte dle verze nad tlačítkem, pokud budete na nástěnce, vlevo nahoře „DOMŮ“. Pokud je stejná jako já zde píšu a nezasahovali jste do kódu, máte aktuální verzi.

 

Legenda:

Chtěl bych jen napsat, že tímto kódem se nijak neupravují žádná data ze CRM, pouze se prohlížeči chrome říká, jak má data zobrazovat na vašem počítači. Pokud doplněk vypnete nebo odinstalujete, vše se bude zobrazovat tak jak to vydává ČSOBS. Můžete také styl vypínat a zapínat za chodu a okamžitě, bez znovunačítání stránky se bude vše zobrazovat dle vaší volby.
Doporučuji mít doplněk připnutý na liště kvůli snadnému přístupu.

Budu velmi rád, když mi budete hlásit chyby, případná přání na možnosti zobrazení. Ale berte v potaz, že jelikož nemohu upravovat samotný kód CRM je tento způsob úprav dosti omezený, někdy to znamená "drbat se za uchem přes hlavu". A zdaleka ne vše mohu. CSS vlastně nedělá nic jiného, než že jen škatulkuje a značkuje data, aby je prohlížeč dle toho zobrazil. CSS neumí s daty ani s funkcemi webu jakkoli manipulovat, takže s tím prostě některé věci nezměním.      

 

Tak ať se vám v tom dobře dělá!

 

🐣

 

 

Známé chyby ( known bugs ):   

-       Šířka sloupce zadaná přes CSS se pere s kódem stránky, takže při použití doplňku nelze dobře měnit šířku sloupce čísla smlouvy a data uzavření na kartě klienta. Nicméně viditelnost celého čísla smlouvy a data uzavření má takový užitek, že tato daň je zanedbatelná. Možná to časem vyřeším. Ale nevím, zda to vůbec lze pouze přes CSS. Má vůbec smysl měnit šířku sloupce u zmíněných položek když jsou vidět celé? Ano principiálně by to mělo fungovat, ale ne, když to pytlíkuju přes CSS…

-       U neaktivních smluv nelze nechat zašednout čísla smluv a jména, aby zároveň fungovaly prokliky na ně. Takže jsem zvolil cestu nechat zašedlé pouze informace u kterých proklik není nutný. I tak myslím dostačující. Toto v současné situaci nemohu efektivně vyřešit jinak.