🦊

Tvrdili mi, že to nejde. Tak jsem to udělal.

Vzhled CRM SalesForce „Fénixu“ pro Lišky a Lišáky

Zatím jen pro OZ – pro Chrome, Firefox i EDGE

(🍏jablíčkáři klikněte sem)

Aktuální verze je „KingsVersion 7.8.9 – poslední verze, zadarmo a navěky“ z 23.11.2022vývoj ukončen (výchozí je zlatá a bez pozadí – po aktualizaci a resetu, všechny možnosti zachovány…)

🕝+☕-😴 = (Automatická aktualizace + instalace na pár kliků + volitelné vlastnosti) + 🥱

Vybrat si můžete již z osmi (+ZLATÁ) barevných variant a libovolně je kombinovat s barvami 🦊eLišky 4 na kartě klienta,
💎luxusním módem a nakonec i pozadím 🌄.

(…jo a klidně si všechny ty barvy, grafiky a pozadí povypínejte jak je libo až do holýho základu a pak si dejte barvu „liška polární“… v týhle kombinaci je to pak skoro jako originál, ovšem se všemi funkčními úpravami. A nebo to můžete vypnout úplně… to je celý… )

Styl je oficiálně povolen ČSOBS.

Aktuálně je tento CSS kód pro CRM Fénix v takové fázi, kdy se již vychytávají mouchy, dolaďují detaily a obsahuje již 2865 řádků kódu.
Před časem jsem více nastudoval možnosti doplňku Stylus, který mi umožňuje vložit vlastní CSS kód do prohlížeče a díky tomu jsem zveřejnil ( 21.8.2022 ) nejen novou verzi CSS ale i návod, díky kterému je instalace stylu již pouze otázkou několika kliknutí a aktualizace je plně automatická.

Vzhledem k výraznému posunu ve vývoji jsem ukončil dvojciferné značení i šestou řadu u verze 6.4. Dále je budu značit po setinách. A rovnou od řady 7. Tedy 7.0.1, 7.0.2 atd.

TROCHA HISTORIE…

Od května 2022 upravuji individuální styl CRM dle toho, jak se systémem pracuji já a moje kolegyně a kolegové – zejména děkuji Karle Kyjonkové za přínosné podněty a podstatnou podporu a své MOT, Kateřině Voldřichové za důvěru a trpělivost se mnou.
Jsem autorem CSS kódu, nikoli samotného doplňku. Doplněk, mě i vám, umožňuje kód aplikovat/implementovat/instalovat, prostě použít.

A jak to celé vzniklo? CRM Fénix je pěkně nepřehledné a požadované změny trvají tak dlouho, že kdybych na ně čekal, umřu hlady. Takže jsem se s tím něco pokusil udělat, abych v CRM mohl vůbec pracovat. A aby mě to bavilo víc. Ne, aby mě to štvalo. A také jsem chtěl ukázat, že to prostě jde! 🤨 A pak mi došlo, že to využívat může vlastně každej…

SEZNAM HLAVNÍCH BENEFITŮ STYLU

 • Zjednodušení scrollování na jeden posuvník a „nemizí“ menu! (testováno na zařízení v rozlišení fullHD, i na zvětšení 150%) – tím to celý začlo 🤷🏻‍♂️
 • Zašednutí neaktivních smluv, jak na kartě klienta, tak i v seznamu smluv (ihned vidíte, co ignorovat :-) )
 • Podbarvení smluv navázaných na úvěrový případ (ihned vidíte, s čím se dá co dělat)
 • Podrobnosti klientů, smluv, aktivity a další informace se zobrazují na jeden řádektím se zásadně zlepšila přehlednost a vizuální práce s daty! (💡nápad Karly Kyjonkové)
 • Upozornění na kartě klienta na nadcházející a historické události poslední cca 2-3 měsíce (od verze 5.3)
  + upozornění na kampaně (od verze 7.4.0)
 • od verze 7.1 je možnost skrolování i s tlačítky rychlého přístupu a jména klienta – i když budete prohlížet detaily níže, pořád uvidíte o koho se jedná (třeba při přepínání karet) a můžete využít i tlačítka pro záznam událostí
 • od verze 7.1.5 lze měnit barvu stylu. Aktuálně jich je 7 a jsou volně kombinovatelné s ostatními vlastnostmi
 • od verze 7.2 lze použít i barvy dle produktů, jako v eLišce 4 (impuls od kolegů – Kryštof Rožek)
 • Odstranění zbytečných tlačítek „ ask question “ atd. zejména pod některými okny, kde zbytečně ubíraly místo samotnému oknu
 • V detailním vyhledávání, lze ze zvolených konfigurací vybírat klikem na celý řádek a nemusíte se trefovat do puntíku
 • Rozšíření zobrazení na větší plochu u některých tabulek a „oken“
 • Zobrazovaní čísel smluv, dat uzavření, zůstatků bez nutnosti roztahovat šířku sloupců – zohledněna důležitost koncovek
 • V seznamu aktivit zobrazení polí „stav“ a „výsledek“ ve smysluplné šířce (opět aby byly tyto informace vidět ihned)
 • na kartě „detail klienta“ pro lepší orientaci zvýrazněny sekce
 • 💎 Luxusní mód aktivován 😉 (od verze 7.4.5)
 • 🦌 Sobí svetr a do budoucna teoreticky téměř cokoli na pozadí (ale omezený počet tapet, neboť obrázky musí být zakódovány v souboru a tím se jeho velikost rapidně zvyšuje – od verze 7.7.3)
 • Zvětšeno některé titěrné písmo ve FenixDocs
 • Komplexní „zhezčení“ designu – aby to prostě nevypadalo jako první webovky na světě v devadesátkách, ale zároveň, aby to bylo i přes hezkost přehledný a funkční…
 • Další průběžné úpravy, nejen po nasazení nových vydání. Nestíhám to už vypisovat, rozdíl je obrovský…

‼ (Zvláště pro Mirku 🤦‍♂️😅 nestačí si to přečíst, ale musíte to také udělat – občas mívám stejný problém – hrozně vtipný)

Dost z vás již má starší verzi než 7.0.0. Starší verze automatickou aktualizaci a klikací instalaci nepodporují, protože jsem prostě ještě nevěděl, že to jde. 🤦‍♂️ Nejprve si tedy celý doplněk odinstalujte, tím se zbavíte i starších verzí a je to nejjednodušší. Důvod to prostě má. (viz. obrázek: puzzle > tři tečky u stylusu > odstranit z chromu) a pak teprve pokračujte na bod 1.
Pokud doplněk nemáte, jděte rovnou na bod 1.

 1. Nainstalujte si doplněk zde:  Stylus.   Klikejte ve Chromu nebo EDGE. V EDGE navíc klikněte na „povolit rozšíření z jiných obchodů“. Jinak je postup obdobný jako ve Chrome.
  Stylus pro Firefox  – klikejte a vše řešte ve Firefoxu

 2. Po nainstalování se sem vraťte a klikněte standardně – levým myšítkem, na tento odkaz: ➡ CRM CSS ⬅ Otevře se vám karta doplňku a vlevo nahoře klikněte na Instalovat styl. (Protože soubor stylu obsahuje zakódované obrázky které používá, má již okolo dvou megabajtů. Pokud máte pomalejší počítač, pár sekund počkejte než počítač vše pochopí a než se menu ukáže… nebojte, pak již vše funguje rychle)


 3. Toť vše. Kartu s doplňkem můžete zavřít a jít si užívat CRM. V CRM je vhodné obnovit stránku pomocí F5.

  Pokud do kódu nebudete zasahovat, aktualizace již budou probíhat automaticky. Aktuální verzi stylu vidíte vždy nad tlačítkem „DOMŮ“, pokud budete na nástěnce. Kontrola aktualizace je ve výchozím režimu nastavena na každý den.

🎨 JAK MĚNIT VLASTNOSTI STYLU?

1 Doplněk si připíchněte na lištu.

2 Kliknutím na ikonu doplňku v prohlížeči a pak na oranžové ozubené kolečko vedle názvu stylu, můžete následně pomocí přepínačů měnit některé vlastnosti vzhledu:

🎬 VIDEONÁVOD NA INSTALACI

Automatické aktualizace se přeruší pokud do kódu jakkoli zasáhnete. Tím doplněk účelně chrání změny, aby nedošlo k jejich přepsání případnou aktualizací. Takže na to pozor, pokud se vám verze neaktualizuje, přeinstalujte jí. Nebo vynuťte aktualizaci ručně, pak budou automatické aktualizace pokračovat.

V doplňku můžete nastavit i ruční aktualizaci CSS kódu nebo jiný interval, pokud tomu ale nerozumíte a chcete-li vše automaticky a bez problémů, nedělejte nic, co zde není popsáno. Zpravidla jediná nastavení, která vás budou zajímat jsou ta na obrázku výše, tedy nastavení samotného stylu. Přesto, v případě nefunkčnosti, odinstalujte doplněk a celý postup zopakujte. Nic se neděje.

Vzhled můžete kdykoli v doplňku vypnout, zaškrtnutím „vypnout všechny styly“. Občas se to hodí pro ověření, zda je případná chyba v mém stylu nebo je již i v původním CRM. Po přepnutí stylu také obnovte F5, ať se dopočítá hlavní menu.

👨‍💻 TECHNICKÉ VYSVĚTLENÍ A PÁR SLOV NA ZÁVĚR

Chtěl bych jen napsat, že CSS kódem se nijak nenakládá s žádnými daty ze CRM, pouze se prohlížeči chrome říká, jak má data zobrazovat na vašem počítači. Proto jsem i zvolil tuto omezenou cestu, aby to bylo z mé strany čisté.

CSS prostě neumí z principu s daty jakkoli manipulovat a nemá k nim přístup, pouze „rekonstruuje a upravuje škatulky“ ve kterých data bydlí. CSS dokonce ty „škatulky“ nemůže ani „stavět“, ani „bořit“. Jen je umí „natřít neviditelnou barvou“, změnit velikost, přesunout atp.
Musíte ale vědět, kterou „škatulku“ chcete změnit. Nejlepší je, když má každá „škatulka“ svou „cedulku“ jen pro sebe. Což, žel, v tomto případě zdaleka neplatí. Takže byl docela boj, udělat to tak, abych trefil jen ty správný škatulky a ne i ty další. A některý „škatulky“ prostě neoznačim, protože mají stejnou „cedulku“ jako ty vedle. Pak bych označil všechny a to by postrádalo smysl. 🤔

Pokud doplněk vypnete, odinstalujete nebo jen smažete CSS kód, vše se bude zobrazovat tak, jak vydává ČSOBS. Můžete také styl vypínat a zapínat za chodu a okamžitě, bez znovunačítání stránky se bude vše zobrazovat dle vaší volby.

Budu velmi rád, když mi budete hlásit chyby, případná přání na možnosti zobrazení. Ale berte v potaz, že jelikož nemohu upravovat samotný kód CRM, je tento způsob úprav dosti omezený a někdy to doslova znamená „drbat se za uchem přes hlavu„. A zdaleka ne vše mohu. Jelikož CSS právě neumí s daty ani s funkcemi webu manipulovat, některé věci tím prostě nezměním

Kód musím občas upravovat podle toho, jak se mění struktura a značení kódu CRM, takže třeba s novým releasem CRM, mohou některé věci přestat fungovat nebo nebudou mým stylem upraveny a bude se to muset opravit/dodělat. Doufám ale, že to nebude moc nutné.

Tak ať se vám v tom dobře dělá! 👋

🐣

Známé chyby (known bugs):

– Šířka sloupce zadaná přes CSS se pere s kódem stránky, takže při použití doplňku nelze dobře měnit šířku sloupce čísla smlouvy a data uzavření na kartě klienta. Nicméně viditelnost celého čísla smlouvy a data uzavření má takový užitek, že tato daň je zanedbatelná. Možná to časem vyřeším. Ale nevím, zda to vůbec lze pouze přes CSS. Má vůbec smysl měnit šířku sloupce u zmíněných položek když jsou vidět celé? Ano principiálně by to mělo fungovat, ale ne, když to pytlíkuju přes CSS

– U neaktivních smluv nelze nechat zašednout čísla smluv a jména, aby zároveň fungovaly prokliky na ně. Takže jsem zvolil cestu nechat zašedlé pouze informace u kterých proklik není nutný. I tak myslím dostačující. Toto v současné situaci nemohu efektivně vyřešit jinak.

🍏

Množí se mi dotazy, zda tento styl lze použít i na Apple a Safari. Jde o to, že pro Safari neexistuje doplněk „Stylus“ který používám a tudíž není kam do Safari vložit kód s úpravami. Ale… jsou tu dvě ale!

 • Ale 1: Předpokládám, že si můžete nainstalovat Firefox a Chrome a tam by měl doplněk Stylus jít i na macu – mělo by vše fungovat v plné parádě jako ve windows – netestováno!

 • Ale 2: Přímo pro Safari existuje doplněk jménem Cascadea. Je sice placený, ale jen asi 3 USD. Dle toho co jsem četl, by měl být kompatibilní s mým kódem. Prosím tedy, kdo to chcete zkusit, zkuste a dejte mi vědět.
  POZOR: nemám apple a nemohu zaručit, že vše funguje jako na windows. Prostě na macu jsem to nikdy netestoval a je možné, že tam budou některé věci špatně.
  Také si nejsem vůbec jist, zda budou v doplňku pro Safari fungovat nastavení stylu a tím pádem celý styl. Ale dle popisu na jejich webu je tu určitá šance.
  Zkuste tedy nejdříve nainstalovat styl klikem na odkaz uvedený v návodu.
  Pokud to nebude fungovat, zkuste nainstalovat styl bez možnosti voleb (verze se vším všudy a modrá).
  AKTUALIZACE 20.9.2022: Snapshot verze funguje pokud se tam nakopíruje, viz níže, nevím ale podrobnosti.

  Tato fixní „snapshot“ verze stylu je na tomto odkazu. Nemusí být úplně aktuální… nebaví mě dělat věci pro jabka…

  Přinejhorším by to tam mělo jít nakopírovat. (V případě kopírování, kód nejprve uložte na plochu jako soubor a potom otevřete v texteditu. Jde o to, aby se z českých znaků nestal rozsypaný čaj)

Nepoužívejte „snapshot“ verzi najednou s verzí plnou. A vždy mějte aktivní pouze jeden styl KV. V doplňku stylus funguje samozřejmě samostatně oboje, ale vzájemně, se to tluče! 🥊
To platí případně i pro Cascadeu.

CREDITS:

obrázek lišky

Obrázek lišky i vzor luxusního módu je dle licence zdarma i pro komerční využití bez podmínek uvedení autora, přesto mi přijde hezký to uvést. Poslal jsem jí, holce šikovný, co kreslila tu lišku, symbolických 10 USD na kafe.

Vzor pozadí „luxusního módu“. Opět dle licence zdarma i pro komerční využití i bez uvedení autora. Alespoň uvádím odkaz.


🐰 NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH / NOT TESTED ON ANIMALS © 2022 Daniel Král