Bible. Příběh o tom, co má smysl

Když sem se díval na závěr zápasu americkýho fotbalu tak někomu ze zůčastněných tekly slzy… říkám si, cože, proč?! Je to jenom fotbal. O co přišli? Prohráli přece jen 20:24?!
Aha počkat, vlastně prohráli, nemaj nic co chtěli. Nedostali! Nic! Co! Chtěli! A přitom bylo všechno v pořádku. Brečte vy, co nemáte po čem toužíte!!! Vše je jak má být! Prostě podle pravidel, podle zákona, podle zákona fotbalu. Brečte, protože nemáte na to být dobří a přitom dobře víte, že je to tak správně. Jsou snad pravidla hry špatná, protože jste podle nich prohráli? Je snad zákon ten špatný?! Proto, že podle něj jste looseři? Není. Tečka.

Došlo mi, že tedy pravidla a zákon vlastně rozdělují. Všechno a všechny, na vítěze a poražené. Ukazují co je jedno a co je druhé nebo, co je správné a co špatné. Přesto, jakoby s tím Bůh počítal, jak jinak! A ukazuje nám přísnost a přitom správnost biblického zákona určující hranici mezi dobrem a zlem. Ale přece, zželelo se Bohu nás poražených. Nechtěl nás nechat brečet a odejít ze hry. Zželelo se mu nás, protože nás miloval. Miloval, protože Bůh je Láska. A tak ukazuje přísnost a přesto správnost zákona při zoufale zbytečné snaze dodržet jej lidmi a jemnost stejného, do nejmenšího detailu dodrženého zákona Božím synem, Ježíšem. Ježíšem člověkem, ztělesněným Bohem na zemi. Jelikož Bůh je Láska, může se postavit na svůj zákon. I jako člověk. A díky Ježíšovi tedy, člověk může stanout na straně vítěze. To je příběh Bible. Příběh o tom, jak Bůh ukázal, že Boží Láska je dokonalým naplněním zákona umožňující vyhrát i těm, co by jinak neměli šanci.

www.bible-online.cz

Postřehy Napsat komentář


Napsat komentář:

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *

*
*

Daniel Král