Chcete uspět na pracovním pohovoru?

cv-clanek-screen

Jsem si dnes večer otevřel facebook a první co na mě vykouklo byl odkaz na článek, jak vytvořit originální CV, které neskončí v koši. U článku byla fotka “sívíčka” (rozuměj CV, tedy životopisu – lat.: curriculum vitae) co vypadalo jako origami a batikovaný triko v jednom a mě napadlo, že jako ty firmy a jako ti HR manažeři, asi možná za chvíli, budou jako chtít, aby jim jako ti uchazeči, třeba jako na ten pohovor přišli JAKO PO RUKOU NE?! Není to nakonec jediný článek, který jsem na toto téma již četl.

No tak zvážníme, jistě, kdo zaujme – má možná i plus. Spíš mi přijde komický, že člověk ze sebe musí dělat šaška – aby někoho zaujal. Ach!

Asi by nebylo od věci, poslat někdy do nějaké firmy své CV ve formě pexesa s textem průvodního dopisu: “najděte si konečně, tu správnou kombinaci!

Nedalo mi to. A než jsem se rozhodl publikovat tenhle komentář, tak jsem na zmiňovaný článek kliknul a jsem i rád, protože z něj vyplývá, že se jedná o CV-čka spíše grafiků a od pexesa nejsou některá moc vzdálená. Možná jednou zkusím také něco podobného. Třeba dvoudílné puzzle s textem “dělám věci jednoduchými” by mohlo být trefné. Co myslíte?

Postřehy Napsat komentář


Napsat komentář:

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *

*
*

Daniel Král