ČlánkyKultura

Gotye – hudbu tvořící mutant

Goty obrazek z wikipedie

Gotye

Říká si Gotye, vlastním jménem Wally (rozený Wouter) De Backer. Pochází z Belgie, žije v Austrálii, a je prý muzikálním mutantem. Mimochodem Gotye čtěte “gore-ti-yeah”, pokud víte, jak se to čte anglicky. Muziku začal tenhle hubeňour kdysi dělat ve svém pokoji na 386-tce. Poslední dobou trhá anglickou hitparádu se singlem “Somebody that I used to know” a já jsem si dal tu děsnou práci a dřinu, poslechnout si i jiné kousky, které vytvořil.

Svéráznej týpek o sobě na svém webu například píše, jak začal komponovat a proč se třeba jedno z jeho dřívějších alb jmenuje “Like Drawing Blood”. Takže prosím vás, buďte opatrní při olizování obálek. Tak, ale dost psaní, nikdo mě za to neplatí, takže si pojďme ty zázraky poslechnout. A Vám, kteří chcete i trochu číst, přinesu dole pod článkem odkazy na zdroje.

Pod článkem vlevo dole můžete shlédnout desetiminutový dokument o tvorbě skladby “The state of art”, případně následně projít i související videa a pro audiofily tu mám přímo přehrávač, kde si pustíte některé z jeho písní. Úplně bezvýznamné plus pro tohodle borce je to, že své skladby klidně sám na soundcloud nabídne k poslechu. Takže symbolické “fakov” nahrávacím korporacím.


zdroje:
www.gotye.com
www.soundcloud.com/gotye
wikipedia.org/wiki/Gotye

Kultura Napsat komentář


Napsat komentář:

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *

*
*

Daniel Král