ČlánkyKultura

Hudební tip: dvě pohodovky a jedna málo hraná luxuska

youtube nahled

Je nedělní odpoledne a hudební scéna nějak bere za své a stagnuje. Tak jsem se na dvě hodiny vydal na průzkum hudebního světa a ulovil jsem několik dobrých kousků. Pro poslední pecku jsem šel na jistotu, jelikož již nějaký ten pátek zabírá jeden stálý flek v mých oblíbených záložkách.

Prvním úlovkem je britská dívčí indie-popová kapela The Pipettes. Nejsou žádnou rychlokvaškou, vznikly v Brightonu roku 2003, vydali dvě alba a několik singlů. Více o nich se dočtete na wikipedii. Jejich dnešní písnička se jmenuje “Call me” .

Druhý videoklip nás zavede do čínské čtvrti v New Yorku, kde se natáčel. Pohodovou atmosféru nedělního odpoledne u kávy dochutí Taron Beal s písní “New Girl”. Mimochodem Taron není žádným nováčkem, již v roce 1995 spolopracoval s Walt Disney a od roku 1999 také s Michaelem Jacksonem.

A co že to mám nakonec vysolit z rukávu? Jakouže luxusku? Nó, tak já to tedy vysolim. Venku jsou chodníky namrzlý, takže trocha soli se hodí, aby vám při pokusech o tyhle taneční kreace neklouzaly nohy. Jedná se o písničku “Something good” od Utah Saints. Pocházejí z Anglického Leedsu a pro tenhle song použili jako základ docela skoro uplně jinak znějící písničku “Cloudbusting” od Kate Bush. Mimochodem, všiměte si na konci videoklipu vtipné narážky na chování vydavatelských společností při diskreditaci nezávislých umělců.


Kultura Napsat komentář


Napsat komentář:

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *

*
*

Daniel Král