Hypoteční kalkulačku na webu nehledejte, nemá to cenu. Alespoň ne dnes.

arrper

Udělal jsem si takový malý průzkum co se týče kvality informací nabízených přes internet o sazbách hypoték. A doslova jsem se nestačil divit, co za paskvily existuje. Jestli si podle nich klient vybere banku, tak teda nevím. Nebudu jmenovat, nebudu uvádět konkrétní případy.

Výsledek je ale vcelku očekávaný, nikdo vám přes internet neřekne zadarmo k jaké bance máte na pobočku jít. Proč taky. Proč by se připravoval o obchod. A to je také dle mého jeden z důvodů, proč kalkulačky na webu jsou a zatím budou zavádějící.

Jedna vcelku dobře známá poradenská společnost nabídla srovnání hypoték, kde zrovna jako na potvoru, sazba jedné konkrétní banky byla zhruba o tři desetiny horší než jakou klient za daných parametrů u té banky reálně získá. O čem ja pak takové srovnání? O ničem. Další z několika kalkulaček se jevila jako hodně profesionální, ovšem výsledné sazby se lišily od aktuálního trhu (reálné nabídky té banky) někde i o víc jak jedno procento! Dokonce sazba jedné banky zde byla o 2 desetiny horší, než je reálně dosažitelná sazba přímo na stránkách banky. Vím o tom, neboť tuto banku jsem zvolil nedávno se svým klientem.

Webové kalkulačky hypoték tak nejsou zatím ničím jiným, než marketingovým nástrojem jak získat kontakt na klienta. V kalkulačce totiž budete dost těžko udržovat sazby stále aktuální, už to by vyžadovalo leckdy i denní aktualizaci a i kdyby, težko tam promítnete individuální slevy ze sazeb, zvláště, když každá banka má různý risk-management a reaguje na trh odlišně.

Postřehy Napsat komentář


Napsat komentář:

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *

*
*

Daniel Král