Káva podruhé. Luxus z českých lokálních pražíren.

kava-lokalni-ceske-prazirny

Před nedávnem, v článku o kávě jsem se pustil do krátkého coffe-dokumentu a slíbil jsem postřehy, až si koupím kvalitnější praženou kávu. A je to již nějaký pátek, co jsem si z jedné lokální pražírny s pobočkou v Praze, odnesl 300g čerstvě pražené zrnkové kávy.

Káva mletá jen pár dní před mou koupí a s milou slečnou, ochotně popisující chuť kávy, to byla radost. Chuťově jsem si na prvních několik šálků musel zvyknout. Je pravda, že jsem koupil vlastně hned na poprvé opravdový specifický skvost. Na fotografii vidíte kvalitu zrn, snad jen jedno špatné. To není špatné. Hodně mi připomínala čokoládu.

Tahle odrůda zrn pochází z omezené série a jelikož se blížím k jejímu spotřebování, za chvíli mne čeká další nákup. Zkusím tentokrát něco jiného. Objednaná káva zmíněná na konci minulého článku byla také dobrá, ovšem klasicky. Nepřekvapila, neurazila. Prostě brazilská káva.

To co je ale jasné je to, že už si pokud možno nikdy nebudu kupovat balenou kávu v běžných obchodech, byť zrnkovou a se sebelákavějším obalem.

Postřehy Napsat komentář


2 komentáře

  1. Ana napsal:

    kde sa da kupit ta kvalitna kava ?

    • Daniel napsal:

      Koupit se dá různě, zkuste si zadat do googlu fráze jako “čerstvá káva” nebo “čerstvě pražená káva” existuje tu pár pražíren. Poslední dobou hojně přibývají, našel jsem Vám nějaký výběr (klikněte zde» ), zkuste na tom stavět dál, ale myslím, že do začátku asi neuděláte chybu nikde, mne nezklamala ani káva poslaná od nějakého soukromníka co jí pražil někde ve “stodole” (žel už nevím, kde to bylo). Lepší je ale zajít si jí přímo někam ochutnat, než si vezmete čtvrt kila za 2-3 kila :) Přeci jen, chutě kávy jsou velmi rozličné, až budete překvapen/a…

Napsat komentář:

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *

*
*

Daniel Král