ČlánkyKultura

Pravidla Mží, karetní hry pro dospělé

mzi

Mží vzniklo náhodou, když dva kamarádi zjistili, že otevřené prší se ve dvou nedá moc dobře hrát. A tak jeden z nich začal rozdávat karty na střídačku, jednu otevřenou, jednu skrytou. A ten druhý pronesl, že polootevřené Prší by mohlo býti nazýváno Mží. Každému hráči patří dohromady čtyři karty, tedy dvě skryté a dvě otevřené.

Pravidla Mží jsou shodná s klasickým Prší, ovšem s tím, že pokud si hráč líže a má v tu chvíli více skrytých karet než otevřených, musí si líznout otevřenou, dokud není počet skrytých/otevřených vyrovnán. Naopak pak, pokud má hráč například v ruce tři skryté karty a na stole tři otevřené a zároveň je na tahu a líže, pak si může vybrat zda chce líznout otevřenou nebo skrytou. Samozřejmě, pokud má hráč více otevřených líže zase zavřené.

Volit otevřenost lízaných karet musí hráč vždy dříve než vidí, jakou kartu si z balíčku líznul. Při lízání na sedmičky si hráč může zvolit, zda líže na střídačku nebo dvě a dvě (pokud musí chudák lízat třeba na dvě sedmy). Vše ostatní se hraje jako klasické Prší.

Jak bylo zjištěno při testovacích hrách, verze hry je dost dobře hratelná v málo i více lidech a nastávají i velmi košaté situace ;)

Kultura Napsat komentář


Napsat komentář:

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *

*
*

Daniel Král