ČlánkyTechnika

Prevence nechtěných hovorů – Call Confirm (Android)

call-confirm

Tak se mi to stalo zase. Večer vytahuju mobil z kapsy, odemykám a chci položit na stůl. Naštěstí jsem se podíval na display, kde už probíhalo vytáčení jednoho z posledních volaných čísel. Jasně, klient. Jak jinak. Bylo kolem desáté večer, nic moc čas na volání klientům bych tak řekl. No jo, jenže v tom úleku jsem při pokusu hovor položit, zavadil o tlačítko zpět a hovor se mi hnedka dostal kamsi na pozadí, což prozrazovala ikonka nahoře na liště.

“Honem! Honem! Honem! Do háje!” ne, vypouštěl jsem z úst mnohem košatější výrazivo. Když jsem stáhnul roletku a zmáčkl konečně tlačítko na položení hovoru, už jsem slyšel jak to zvoní. Paráda. Timhle přesně mě android vždycky štval. Neexistence účelového tlačítka položení hovoru.

Sice lze nastavit zamykací tlačítko, na to aby jste jím hovor položili, jenže to s sebou nese zase záludnost toho, že telefon při hovoru nezamknete a nestrčíte třeba do kapsy, když používáte handsfree. Navíc hovor často nechtěně ze zvyku típnete. Zamykací tlačítko totiž mimo hovory musí fungovat standardně.

Začal jsem tedy hledat nějaké řešení na to, jak položit hovor kdykoli a jednoduše. Nenašel jsem. Žádné persistentní tlačítko, nic. Našel jsem ale řešení opačné. Skvělá malá aplikace zobrazující před každým hovorem dotaz, zda skutečně chcete číslo vytočit. Sice je to trochu kostrbaté řešení, ale lepší, než někomu volat třeba cestou z flámu. Aplikace se jmenuje Call Confirm a její odkaz ke stažení z google play naleznete níže.

Stahovat a instalovat můžete z google play obchodu:
Get it on Google Play

Technika Napsat komentář


Napsat komentář:

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *

*
*

Daniel Král