ČlánkyKultura

Tři muzea za noc: technika, káva a noční trh

Národní technické muzeum odstartovalo Pražskou muzejní noc 2013

Národní technické muzeum odstartovalo Pražskou muzejní noc 2013

V sobotu večer 14.září, léta páně 2013, proběhl už desátý jubilejní ročník Pražské muzejní noci. Zhruba od sedmi večer jsem stál frontu u NTM (Národní Technické Muzeum) a nebyla to nuda. Nějaký jouda z NTM pustil dav lidí z konce fronty přes pozemek muzea druhou stranou rovnou k hlavnímu vchodu. Tam se to pohádalo a my rozumnější jsme muzeum znovu obešli a zařadili jsme se zase na konec. Haha. Ale i tak sem tam nečekal o moc víc než půl hodiny.

Po návštěvě NTM jsem šel navštívit muzeum kávy a zároveň kavárnu, jež sídlí v ulici Jana Zajíce, což je hned kousek za stadionem Sparty. Fronta byla na poctivou hodinu. Pouštěli to po padesáti lidech, i když by se v pohodě vešlo do muzea lidí skoro dvojnásob. Za to ale musím uznat, že to byl velmi kvalitní zážitek. Uvnitř pak byl klid a poloprázdno. Spousta konvic, přažiček, zajímavé texty a popisky.
Kávu jsem si dal samozřejmě taky, vychutnal jsem si jí v nocí zářící zahradě přilehající k objektu a za doprovodu živé hudby. Po asi hodině v muzeu a kavárně, jsem docela rád vyplnil i lehce účelový anketní lístek. Sice jsem měl pocit, že kultura s marketingem dohromady moc nejde, ale tady to zvládli nenuceně a na jedničku. Určitě do této kavárny s muzeem v jednom zavítám někdy i jen tak. A nejen na kafe.

Po návštevách těchto dvou muzejí jsem si uvědomil, jak moc krátká muzejní noc je. Bylo okolo 11 hodiny večerní a já měl za sebou teprve dvě muzea. A to jsem nikde nebyl nijak výrazně dlouho. Říkal jsem si, že by nebylo od věci buďto přejmenovat celou akci na Pražský muzejní večer nebo akci prodloužit alespoň do 3. hodiny ranní. I když víme jak je dopravní podnik města Prahy (DPP) pohodlný a oproti jiným zemím jezdí u nás metro jen do půlnoci. Takže to, že jezdilo o muzejní noci do jedné, byl zřejmě vrchol výkonu managementu DPP.

foto: Hlavní expozice v NTM 14.9.2013

Hlavní expozice v NTM 14.9.2013

foto: U zadního vchodu do zemědělského muzea bylo dost věcí k jídlu.

U zadního vchodu do zemědělského muzea bylo dost věcí k jídlu.

Chvíli jsem uvažoval o návštěvě ještě alespoň jednoho muzea, ale nakonec jsem skončil kousek od NTM – v Zemědělském muzeu. Sice jsem ho moc neprošel, respektive vůbec, ale uchvátila mne jiná věc. Noční farmářské trhy. Sýry, víno, koření, jídlo. Jo tak tohle se zemědělskému muzeu povedlo. Nevím, jestli to bylo už loni, ale atmosféra trhů byla fakt povedená.

Kultura Napsat komentář


Napsat komentář:

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *

*
*

Daniel Král